Památky dětem, průvodce Opavou

Opava má novou knihu o památkové péči pro děti

Spolek Za Opavu vydal na sklonku roku 2016 svou 10. publikaci. Tentokrát se jedná o knihu pro děti nazvanou Památky dětem, průvodce Opavou. Jejími autory jsou Tomáš a Kateřina Skalíkovi.

Tato knížka je prvním dětským průvodcem po stavebních památkách Opavy. Obsahuje soubor celkem 40 staveb rozmanitých architektonických typů a slohů. Každá památka/stavba je představena na samostatném listě, na kterém je možné se dozvědět nejen základní historické údaje, ale pomocí zábavných piktogramů také další informace – rok vzniku, architektonické období, funkci, umístění aj. Součástí každého listu jsou také úkoly a výklad pojmu uvedeného v textu. Knížka je svou vazbou záměrně konstruována tak, aby se přizpůsobila pohybu ve městě a zároveň mohla sloužit jako zápisník, případně podložka pro další poznámky či obrázky. V zadní části knihy je pak umístěn slovníček pojmů, místo pro další otázky a nákresy a přehledná mapa.

Slavnostní křest knihy se uskutečnil v prostorách spolku Za Opavu v pátek 27. ledna. Publikace je k dostání na e-shopu spolku Za Opavu, dále v Informačním centru a v knihkupectví Kosmas v Opavě.

http://www.zaopavu.cz/obchudek/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=65

http://propamatky.info/cs/zpravodajstvi/moravskoslezsky-kraj/tipy-a-inspirace/opava-ma-novou-knihu-o-pamatkove-peci-pro-deti/3713/

Komentáře jsou vypnuty.