Básnické hlasy: první letošní setkání patřilo Vojtěchu Kučerovi

Autor: o.s. Za Opavu - Ondřej Hložek <(at)>, Téma: Básnické hlasy, Vydáno dne: 05. 03. 2011

Oficiálně druhý ročník literárních setkávání s názvem Básnické hlasy odstartoval v úterý 22. února v kavárně Evžen v Opavě.

I přesto, že bylo avizováno vystoupení dvou autorů, představil se nakonec jen jeden – ten známější. A bylo na co se dívat. 

 
 


Vojtěch Kučera v Opavě nebyl prvně – v minulém roce doprovázel zlomkem své Nehybnosti křest zatím poslední básnické sbírky Miroslava Černého s názvem Runová haiku. Téměř po roce měl příležitost vystoupit cele. A očekávání splnil dokonale. V úvodní části večera představil texty ze svých prvních dvou knih – „Samomluvy“ a „A hudba?“ To vše za vlastní doprovodné fotografické instalace s názvem Okulaar.

     

Vrcholem však byla druhá část večera, kdy Kučera představil v Opavě vůbec poprvé komplexně svůj zatím poslední soubor Nehybnost (knižně 2010, MaPa), který je souhrou obrazu, textu a zvuku (jehož autorem je Filip Lýsek).
Kučera během večera dokázal znehybnět přítomných pět desítek diváků, navíc dokázal, že poezie nemusí vznikat prvoplánově za účelem knižního vydání, ale že v současné době dokáže společně s internetem vytvořit kompaktní souhru.