2. ročník Dne hradu Vikštejna

Autor: o.s.Za Opavu - Kateřina Skalíková <kontakt(at)zaopavu.cz>, Téma: Den hradu Vikštejna, Vydáno dne: 30. 11. 2012

Vraťme se v tomto listopadovém počasí na konec srpna, kde poslední prázdninová sobota opět patřila hradu Vikštejn. Zde se konal již 2. ročník oslav na jeho počest, kterých se zúčastnilo asi 250 návštěvníků.
Program byl zahájen v poledne a pokračoval do večerních hodin. Tentokrát byla zábava volná, vázaná pouze odbornou přednáškou s prohlídkou prostor zříceniny. Tu připravila Mgr. Pavla Skalická z archeologického pracoviště Národního památkového ústavu v Ostravě.


Návštěvníci měli též možnost zakoupit si ve stánku tradiční suvenýry a upomínkové předměty – šité hračky, keramiku, šperky.


Celý den byl pro děti připraven zábavný program – opičí dráha a výtvarná dílna. Také dospělí si mohli vyzkoušet střelbu z luku i dobovou zbroj. Nechybělo občerstvení a možnost upéct si párek na připraveném ohništi.     


Druhý ročník této akce byl organizován občanským sdružením Radkov za významné pomoci občanského sdružení Za Opavu, Obce Radkov a Národního památkového ústavu v Ostravě. Děkujeme všem, kteří neváhali přijít a bavit se.