Jaká byla 4. hradní slavnost?

Autor: o.s.Za Opavu - Kateřina Skalíková <kontakt(at)zaopavu.cz>, Téma: Den hradu Vikštejna, Vydáno dne: 15. 09. 2014V sobotu 30. srpna jsme slavili Den hradu Vikštejna. Tuto slavnost můžeme směle označit za tradiční, neboť to byl již 4. ročník, který se povedl uskutečnit na jedné z nejznámější a nejrozsáhlejší zřícenině v kraji.Kulturní program, kterého se zúčastnilo celkem cca 400-450 návštěvníků, byl tentokrát tematicky zaměřen na hudbu. Celé odpoledne nás provázela zvonkohra dětí z heřmanické školy, rodinná kapela Vedrovci, trubač Miloš Malaník a saxofonista Martin Šrubař z Vítkova. Pro všechny byla atmosféra hradu něčím zcela novým a neopakovatelným. Pro večerní návštěvníky byl ještě na horním nádvoří připraven recitál Pavly Barákové a Šárky Flodrové, jejichž krásné hlasy celý den důstojně uzavřely.

V průběhu celého odpoledne byly pro děti připraveny řemeslné a rytmické dílny, kde mohly nejen poznat různé hudební nástroje, ale také si mohly jednoduché nástroje přímo vyrobit.

Připravené byly rovněž odborné komentované prohlídky hradu s výkladem, o které byl rovněž velký zájem.

Pro potěšení ostatních smyslů bylo zajištěno občerstvení a řemeslný jarmark.

Všem organizátorům a účastníkům letošní akce děkujeme. Zvláštní poděkování patří dobrovolníkům, členům sdružení Radkov, Za Opavu a Naše Kamenka, Obci Radkov, Mateřské škole v Radkově, Základní škole Heřmanice a MAS Opavsko.

4. ročník Dne hradu Vikštejna se podařilo naplnit. Těšme se na další :-)   

     
Foto: Adam Šťastný

http://www.rozhlas.cz/ostrava/publicistika/_zprava/1372322