Za Opavu, z.s. - Ovocná 43, 746 01 Opava
    č. účtu: 226684142/0300 / IČO: 270 53 644 / tel: 777 187 823 / kontakt@zaopavu.cz

O nás Kontakty Podpořte nás Chcete se stát členem o. s. Za Opavu? E-shop sdružení Sdružení na Facebooku
 Básnické hlasy: první letošní setkání patřilo Vojtěchu Kučerovi

 
o.s. Za Opavu - Ondřej Hložek - Básnické hlasy - 05. 03. 2011 - 2258 přečtení  
Oficiálně druhý ročník literárních setkávání s názvem Básnické hlasy odstartoval v úterý 22. února v kavárně Evžen v Opavě.
I přesto, že bylo avizováno vystoupení dvou autorů, představil se nakonec jen jeden – ten známější. A bylo na co se dívat. 

 
 
Vojtěch Kučera v Opavě nebyl prvně – v minulém roce doprovázel zlomkem své Nehybnosti křest zatím poslední básnické sbírky Miroslava Černého s názvem Runová haiku. Téměř po roce měl příležitost vystoupit cele. A očekávání splnil dokonale. V úvodní části večera představil texty ze svých prvních dvou knih – „Samomluvy“ a „A hudba?“ To vše za vlastní doprovodné fotografické instalace s názvem Okulaar.

     

Vrcholem však byla druhá část večera, kdy Kučera představil v Opavě vůbec poprvé komplexně svůj zatím poslední soubor Nehybnost (knižně 2010, MaPa), který je souhrou obrazu, textu a zvuku (jehož autorem je Filip Lýsek).
Kučera během večera dokázal znehybnět přítomných pět desítek diváků, navíc dokázal, že poezie nemusí vznikat prvoplánově za účelem knižního vydání, ale že v současné době dokáže společně s internetem vytvořit kompaktní souhru.
 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Zpět ... | Komentáře: 1 | Přidat komentář |  Informařný e-mail  Vytisknout článek
 
Akce v Matičním domě  
 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server