Spolek ZaOpavu vyhlašuje další ročník Olbrichovy ceny

Také letos vyhlašuje spolek ZaOpavu architektonickou soutěž o nejlepší novostavbu na Opavsku dokončenou v letech 2019 a 2020. Jedná se již o 14.ročník této soutěže, kdy se střídají nominace rekonstrukcí a novostaveb. Před dvěma roky zvítězil mezi novostavbami Obecní dům v Píšti, kdo to bude letos? O vítězi rozhodne odborná porota, ale hlasovat bude moci také veřejnost, jíž budou všechny nominace představeny na webu: www.zaopavu.cz (v září) a také na výstavě v rámci dnů architektury v Opavě na jejíž vernisáži 1. října proběhne udělení ceny vybrané odbornou porotou i ceny veřejnosti, jež bude po celé září hlasovat v anketě na webu.

V odborné porotě nastaly drobné změny, protože někteří porotci už byli v porotě pět let, a tak museli být dle pravidel ceny vyměněni. Novými porotci se tak stal Josef Smutný, krom jiného autor architektonické podoby výstavy 200let Národního muzea, Filip Landa, šéfredaktor magazínu ERA 21 a Martin Kloda z architektonického týmu ARCHWERK, známého v Opavě svou stavbou rotundy v rámci Landscape festivalu v roce 2016. V porotě dále zůstali historici architektury a umění Zdeněk Lukeš, Martina Mertová a Martin Pavlíček a designér Daniel Barták.

Nominace na cenu J. M. Olbricha za novostavby dokončené v letech 2019 a 2020 může kdokoliv zaslat až do konce května na e-mail: spolekzaopavu@gmail.com, nebo oslovit spolek na fcb: zaopavu. Na webu spolku www.zaopavu.cz naleznete i všechny nominované a oceněné v posledních 13 letech udělování ceny.

Za organizátory

Dalibor Halátek

Komentáře jsou vypnuty.