Další setkání s Afrikou a Broniou Gill bylo nad zážitky z Tanzánie, kde osídlení patří k nejstarším v historii lidstva a kde se nachází další NEJ světa – téměř 6 tisíc metrů vysoká hora Kilimandžáro.
Ve své cestopisné přednášce Bronia Gill vyprávěla o svých zážitcích ze školy a dětského domova, kde učila, i o humanitární pomoci z České republiky. Krásné fotografie divokých zvířat komentovala slovy: „Jak se v zoologické zahradě chodíme dívat na zvířata, tam se zvířata chodila dívat na nás.“
Bronia dále mluvila o rovníkové Africe jako zemi velkých rozdílů: chudova versus bohatství, zdraví versus nemocní aj. Ukazovala příklady rostlin a stromů, které tam rostou, jako např. baobaby, fazolové stromy, banánovníky s červenými banány, avokáda, manga, mučenky nebo stromy, které plodí ovoce velké jako kbelík zvané jack friut, které podle domorodců „smrdí jako peklo a chutná jako nebe“ a se kterým je zakázáno cestovat autobusem nebo chodit na poštu.
Posluchači se dále dozvěděli o zajímavých tradicích a zvycích a běžném životě na rovníku. O tom, jak se děti starají o své sourozence a nejstarší děvče v rodině je tzv. „young mother“. O tom, že základní výbavou v Africe je moskytiéra. O tom, jak čas plyne pomalu a počítá se podle výšky slunce. O tom, proč se všechno nosí na hlavě – máte volné ruce, nesvítá vám do očí slunce a všichni vidí, co prodáváte 🙂